ZAHRABANÁ PRAVDA - Mafiánsky teror v Dunajskej Strede

Az ELÁSOTT IGAZSÁG szlovák fordítása. Kiadó: Axel Ringier Springer

 

Raktáron
€14,90 –16 % €12,49
Kategória: KÖNYVEK
ISBN: 9788089854202
Oldalszám: 224
Kötés: pevná väzba
Kiadás éve: 2020
Kiadó: Books & Goods
zahrabaná pravda obálka
€14,90 –16 %

Od desaťnásobnej vraždy členov gangu pápayovcov už ubehlo viac než 20 rokov a je najvyšší čas, aby sme sa dozvedeli, prečo na Žitnom ostrove vyrástla taká krutá zločinecká skupina, ktorá má na svedomí zrejme stovky ľudí. Od siposovcov cez pápayovcov až po sátorovcov. Prečo sa krvavý gang vyzabíjal navzájom a ako sa popri tejto krvavej histórii odvíjal príbeh jedného z najznámejších policajtov na Slovensku. Kniha Zahrabaná pravda – krvavý teror v Dunajskej Strede prvý raz prináša pohľad na vyčíňanie mafie na južnom Slovensku očami autentického účastníka udalostí.

Autor knihy Dávid Barak je novinár slovensko-maďarského spravodajského portálu Parameter.sk. V rokoch 2018 – 2019 sledoval súdny proces s gangom sátorovcov a vďaka svojim zdrojom a spomienkam dunajskostredského policajta Jaroslava Spišiaka napísal príbeh otrasného zločinu na južnom Slovensku.

Dokumentaristická kniha ZAHRABANÁ PRAVDA vyšla pôvodne koncom roka 2019 v maďarskom jazyku (Elásott igazság) a stala sa bestsellerom nielen na juhu Slovenska, ale aj v Maďarsku.

Vissza a boltba